My Account

Open/Close

با تشکر از نظر شما!

ایمیل:
موضوع:
پیغام:
پنج به علاوه هفت؟ (جواب بصورت شماره)
Open/Close

Facebook Comments

Open/Close

گروه اکسون | EXOONGROUP

order

pishfactor

online1

687464

یک کارشناس مسکن گفت: افزایش وام یک راه حل نیست، تنها به عنوان یک پادزهر عمل می‌کند و برای خلاصی از مشکل باید راه حلی برای تولید چهار میلیون و نیم کسری مسکن پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تا همین یک سال پیش بود که در نتیجه افزایش بی ضابطه نرخ مسکن که مشاوران املاک و مالکان آن را نتیجه افزایش ناگهانی و چند برابری نرخ ارز می‌دانستند از رییس اتحادیه مشاوران املاک اگر سئوال می‌شد که صنف مشاوران تا چه حد در دامن زدن به افزایش قیمتها موثر هستند با هزار دلیل و برهان ثابت می‌کرد که مشاوران فقط دلال هستند یعنی دلالت کننده که وظیفه ای غیر از زمینه سازی بستر انجام معامله نداشته و در واقع این مالکان هستند که قیمتها را مشخص می‌کنند. ضمن آنکه مسئولان اتحادیه معتقد بودند در صورتیکه از سوی مشاور برای کاهش یا تعدیل قیمت به مالک فشار آورده شود در نهایت با کثرت اعضای این صنف معامله درجای دیگری رقم خواهد خورد و در این میان همین خریدار و هم مشاور سرشان بی کلاه خواهد ماند.

حال از آن زمان بیش از یک سال گذشته و در نتیجه تغییر و تحولات اخیر سیاسی و اقتصادی قیمتها به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

اما در این میان به نظر می‌رسد مشاوران هم تغییر عقیده داده و هم اکنون خود را عامل ۵۰ درصدی در تعیین قیمت مسکن معرفی می کنند موضوعی که اخیر از سوی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران عنوان شده و تاکید کرده بیش از ۵۰ درصد از قیمت مسکن به مشاوره‌های مشاوران املاک بستگی دارد.


تاثیر کمتر از یک درصدی مشاوران املاک
بیت الله ستاریان عضو هیئت علمی دانشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص تاثیرمشاورین املاک در تعیین قیمت مسکن اظهار داشت: اگر بخواهیم به صورت علمی به موضوع نگاه کنیم در دنیا تبلیغات و بنگاه‌ها کمتر از یک درصد می‌توانند اثر گذار باشند اما مهندسی فروش موضوعی جدا است که تاثیری ۲۰ تا ۳۰ درصدی دارد.
این کار‌شناس مسکن تصریح کرد: شرکت‌های بزرگ با جابجایی در نوع کاربری می‌توانند تاثیر مهندسی فروش را بر قیمت مسکن اعمال کنند که در ایران چیزی به عنوان مهندسی فروش وجود ندارد و‌‌ همان یک درصد بالا و پایین می‌شود.
از نگاه نگارنده بدون شک تاثیر دلال‌ها و واسطه‌ها در بازار مسکن امروز ایران بسیار بیشتر از یک درصدی است که دربالا گفته شد، تاثیری که یک مسیر یک طرفه را در جهت افزایش بهای مسکن بر می‌دارد تا سودهای آن چنانی را به جیب بزند و هیچ تلاشی برای کاهش قیمت‌ها از سوی آن‌ها نمی‌بینیم.
ستاریان با تایید نکات ذکر شده اذعان داشت: رکودی که بر بازار مسکن کشور حاکم است و تعداد کم معاملات موجب می‌شود بنگاه‌ها تاثیرگذار‌تر در معامله ظاهر شوند و نقش پررنگ تری را در مقایسه با دیگر کشور‌ها ایفا می‌کنند.
وی تصریح کرد: به دلیل مشکلات مالی موجود در کشور، مالک برای فروش ملک خود دچار مشکل است و در این مرحله تاثیر بنگاه‌ها پای خود را فرا‌تر از حد معمول می‌گذارند در صورتی که اگر بازار رونق داشته باشد ماجرا جور دیگر خواهد بود.
مشکل مسکن با ۲۰ انبوه ساز قابل حل است
این کار‌شناس مسکن با اشاره به نیاز یک میلیون و سیصد هزار واحد در سال گفت: هر ساله ۷۵۰ هزار خانواده جدید در کشور شکل می‌گیرد، دویست و پنجاه هزار ضریب تخریب و دویست و پنجاه هزار ضریب استهلاک وجود دارد.
وی کمبود تولید را از دلایل مهم افزایش قیمت‌ها و به طبع آن رکود بازار دانست و افزود: ظرفیت تولید در مقایسه با نیاز یک میلیون و سیصد هزار واحد در سال هفتصدو پنجاه هزار ریال است که سازندگان خرد ظرفیت تولید بیشتر را ندارند.
ستاریان با تاکید بر افزایش تولید افزود: بالا بردن تولید با افزایش تعداد انبوه سازان امکان پذیر خواهد بود که البته منظور از این صحبت پیمانکاران انبوه ساز نیست که اگر در کشور ۲۰ انبوه ساز واقعی با قدرت مالی وجود داشت مشکل تنظیم بازار مسکن و به دنبال آن کاهش قیمت قابل حل بود.
وام ده میلیاردی هم کارساز نیست
این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با انتقاد به افزایش وام مسکن اظهار داشت: از آنجایی که مشکل مسکن در عرضه و تقاضا است حتی وام ده میلیاردی هم برای خانه دار شدن همه کارساز نخواهد بود زیرا به‌‌ همان نسبت با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود و بازهم عده‌ای قادر به خرید خانه نخواهند بود.
وی تصریح کرد: راه حل تنها در افزایش تولید است به طور مثال هر چه قدر به کالایی مثل پراید وام تعلق گیرد افزایش قیمت نخواهیم داشت و علت در عرضه بالا خلاصه می‌شود.
ستاریان افزود: افزایش وام یک راه حل نیست، تنها به عنوان یک پادزهر عمل می‌کند و برای خلاصی از مشکل باید راه حلی برای چهار میلیون و نیم کسری مسکن پیدا کرد.
این کار‌شناس مسکن در خصوص راه حل‌های حل مشکل مسکن گفت: تأمین منابع مالی داخلی و خارجی، حل مشکل زیرساخت‌ها نظیر مصالح، تکنولوژی، تجهیز کارخانه‌ها همچنین تسهیل قوانین و مقررات از سوی دولت از عمده‌ترین عوامل گره گشا خواهند بود.

لوله و اتصالات | گروه اکسون

Prev Next

سوپرپایپ +2

05 فروردين 1393

سوپرپایپ +2

  سوپرپایپ +2 سوپرپايپ اينترناشنال از سال1376عرضه‌ي سيستم لوله‌كشي توليدي خود را با نسل جديد لوله‌ها، لوله‌هاي تلفيقي pex-al-pex... ادامه مطلب

لوله تک لایه سبز نیک بسپار

02 فروردين 773

لوله تک لایه سبز نیک بسپار

  لوله سبز (سفید ) نیک بسپار     لوله سبز ( سفید ) نیک بسپار  شمـا می تـوانید جدیدترین... ادامه مطلب

پلیران

05 فروردين 1393

پلیران

 شرکت پلی ران اتصال پلی ران اتصال در اوایل دهه 1350 با آگاهی . درک عمیق... ادامه مطلب

نیک بسپار

05 فروردين 1393

نیک بسپار

  شرکت نیک بسپار نیک بسپار متشکل از لوله و اتصالاتی است که از نظر کیفیت جنس... ادامه مطلب

سوپرپایپ

05 فروردين 1393

سوپرپایپ

 شرکت سوپرپایپ سال‌هاست همه‌ي دست‌اندكاران و متخصصين تأسيسات دركشور، سوپرپايپ را به عنوان يك شركت متفاوت... ادامه مطلب

پلیکا تک ستاره گلپایگان

29 اسفند 1392

پلیکا تک ستاره گلپایگان

 لوله پلیکا تک ستاره گلپایگان  لوله های پی وی سی تولید این شرکت شامل لوله های... ادامه مطلب

تک ستاره گلپایگان

29 اسفند 1392

تک ستاره گلپایگان

 شرکت تک ستاره گلپایگان شرکت تک ستاره گلپایگان (سهامی خاص) با هدف بهبود مستمر عملکرد خود... ادامه مطلب

پلیمرگلپایگان

06 فروردين 1394

پلیمرگلپایگان

شرکت پلیمرگلپایگان در جوامع كنوني سيستم‌هاي انتقال آب آشاميدني، جمع‌آوري و دفع آبهاي سطحي و فاضلابها... ادامه مطلب

سینا لوله یزد

29 اسفند 1392

سینا لوله یزد

شرکت سینا لوله یزد شرکت سینا لوله یزد در تیر ماه سال 1381 با هدف تولید... ادامه مطلب

سوپردرین

05 فروردين 1393

سوپردرین

  پوش فیت سوپردرین سيستم فاضلابي سوپردرينمحصولي از سوپرپايپ براي لوله‌كشي فاضلاب ساختمان‌هاست. ويژگي‌ها- سيستم سوكتي براي نصب... ادامه مطلب

پوش فیت نیک بسپار

05 فروردين 1393

پوش فیت  نیک بسپار

  پوش فیت نیک بسپار      شمـا می تـوانید جدیدترین کاتالوگ و لیست قیمت پوش فیت نیک بسپار... ادامه مطلب

پوش فیت سایلنت پلیران

29 اسفند 1392

پوش فیت سایلنت پلیران

پوش فیت کاملا بی صدا پلی ران اتصال  با متراکم شدن جمعیت در شهرهای بزرگ .... ادامه مطلب

درباره ما

Untitled-154گروه اکسون با بهره گیری بیش از 18 سال تجربه و فعالیت ارزنده در زمینه فروش و پخش لوله و اتصالات ساختمانی و دارا بودن نمایندگی از تولیدکنندگان برجسته داخلی و واردکنندگان معتبر ، مجموعه ای از مطلوب ترین و با کیفیت ترین کالاها و اجناس را در زمینه لوله و اتصالات فراهم نموده و در انباری به وسعت 1700 مترمربع و با ذخیره مناسبی از کالا همواره آماده ارائه خدمت می باشد .

تماس با ما |

ReverseIP Icon 16  بدون شک تعامل کارآمد با مشتريان جزو اهداف اصلي راهکار اکسون محسوب مي شود، در همین راستا ما آماده هستیم تا ازطرق مختلف به منظور سهولت شما ، اين ارتباط را با شما برقرار نمايیم .

شما می توانید هر روز از ساعت 8 الی 19 از دو روش زیر با ما تماس بگیرید :

1- گفتگوی آنلاین :     کارشناسان فروش آماده هستند تا به تمامی سوالات شما به صورت آنلاین و بطور جامع و کامل  پاسخ دهند برای این نوع ارتباط کافی است تنها بر روی آیکون  " آیا سوالی دارید ؟ "  در گوشه سمت راست صفحه خود کلیک کنید .

2- تلفن  فروش :       77120352 - 77123409 - 77120353 - 77123401   (021)

                              77089130 - 77089132 - 77083841 - 77083843    (021)

خبرنامه اکسون

جهت دریافت رایگان جدیدترین لیست قیمت لوله و اتصالات در خبرنامه ثبت نام کنید

 

Exoon Group

Untitled-1By Exoon Group 5.0 stars based on 35 reviews
Google | Google+

چرا ما انتخاب شما خواهیم بود ؟ | پاسخ به این پرسش بسیار ساده است :

ارتباط مستقیم با مشتریان به ما این اجازه را میدهد تا نیازهای آنها را بهتر و سریعتر شناسایی کرده و بر اساس این نیازها بهترین خدمات را ارائه نماییم 

     √ مناسب ترین قیمت ( ارائه بیشترین تخفیف )                                                              یکی از فواید شناخته شده فروش مستقیم ، توانایی فروش محصولات با ارائه بیشترین تخفیف است شما با خرید از ما این امکان را خواهید داشت تا محصولات خود را با صرف کمترین هزینه تهیه نمایید .

    √ پرداخت وجه پس از تحویل اجناس                                                                                 ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا بعد از دریافت کامل محصولات و تایید شما از نظر مارک و تعداد درخواست شده ، وجه آن را بپردازید .

    √ مرجوع اجناس اضافی                                                                                                  یکی از دغدغه های شما همیشه عودت اجناس مازاد می باشد . ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا پس از اتمام کار ، لوله و اتصالات مازاد را مرجوع کرده و مبلغ متعلقه را دریافت نمایید.

     √ مشاوره قبل و بعد از خرید                                                                                               مشاوره فنی از دید  اکسون بخش مهمی از خرید مناسب را تشکیل می دهد. شما با خرید از ما دسترسی مستقیم به دانش کارشناسان فنی این گروه را خواهید داشت.

    √ اولین و بزرگترین سامانه فروش آنلاین                                                                            اکسون مفتخر است به اطلاع برساند جهت رفاه حال مشتریان محترم ، موفق به راه اندازی اولین سامانه فروش آنلاین لوله و اتصالات  در کشور گردیده است .

    √ پاسخگویی و پشتیبانی قوی                                                                                           کارشناسان  اکسون این آمادگی را دارند تا از ساعت 8 الی 19 به تمامی سوالات شما پاسخ دهند .

حاضرین در سایت

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدیدکنندگان سایت

31772775
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
201
6982
201
31724100
111023
232049
31772775

آی‌پی شما: 3.226.254.115
امروز: یکشنبه، 26 آبان 1398 - ساعت: 00:08:03
&

                                گروه اکسون اولین و بزرگترین مرکز فروش انواع لوله و اتصالات | آذين ، نيوپايپ ، سوپرپايپ ، پليران ، نيک بسپار ، گلپایگان ، نیوفلکس|